Projektový den k PT EVVO v ZŠS V.

22. dubna se také naše třída zúčastnila projektového dne ke Dni Země. Nejprve jsme si vysvětlili, proč si tento den připomínáme a jak můžeme přírodě pomoci my. Podívali jsme se na velmi zajímavá soutěžní videa ke Dni Země a také jsme hlasovali. Vyzkoušeli jsme si, že dokážeme správně třídit odpady a následně jsme vyplnili pracovní listy. Také jsme si zahráli zajímavou společenskou hru Pexo. Nakonec jsme vyrazili do okolí školy a bedlivě jsme pozorovali přírodu, zahlédli jsme i nějaká zvířátka – různé ptáčky a kachnu s káčátky. Přiložili jsme také ruku k dílu - do připravených pytlů (samozřejmě v rukavicích) jsme sbírali a třídili poházené papíry a plasty. Odměnou nám byl dobrý pocit, že je naše okolí krásnější a přírodě se zase trošku ulevilo!

Mgr. Martina Tomková